Výstava Sluneční králové zůstává i nadále otevřena. Platí ale několik opatření

18. prosince 2020 ∙ 10:22
PražskýDEN.cz
Výstava Sluneční králové
Výstava Sluneční královéFoto: Národní muzeum

Mimořádná mezinárodní výstava o době starověkého Egypta Sluneční králové bude za přísných hygienických podmínek i nadále přístupná pro návštěvníky muzea. Dohodl se na tom ministr kultury Lubomír Zaorálek s Hlavní hygieničkou ČR Jarmilou Rážovou. Vstup v omezeném počtu a vyhrazených koridorech, tak bude umožněn návštěvníkům pouze na základě časové rezervace a za podmínky použití respirátoru třídy FFP2 nebo KN95, který každý návštěvník obdrží v ceně vstupenky při vstupu do muzea.  

Výstava Sluneční králové, která byla otevřena začátkem září tohoto roku, je mimořádným mezinárodním výstavním projektem. Návštěvníky seznamuje s nejstarším obdobím egyptské říše, do doby dávných stavitelů pyramid. Prostřednictvím ještě nikdy ve světě nevystaveného souboru téměř 300 vzácných předmětů nevyčíslitelné hodnoty, starých takřka 5 tisíc let, za pomoci moderních multimediálních technologií a nevšední architektury přenáší své návštěvníky do dávných časů staroegyptské civilizace a umožňuje jim zažít atmosféru doby velkých egyptských králů. Doba konání výstavy je časově omezena do 7. února 2021 a jako taková je neopakovatelným počinem. 

Od 18. prosince 2020 do 9. ledna 2021 bude v Historické budově možné za obdobných podmínek navštívit výstavu Poklady světové filatelie, jedinou celosvětovou filatelistickou výstavu v tomto roce, na které budou mít návštěvníci možnost spatřit nejcennější raritní známky z celého světa.

Pravidla pro návštěvníky

Vstup do Historické budovy bude od 18. prosince 2020 možný pouze na základě předem online zakoupené časové vstupenky na jednu z výstav. Všem návštěvníkům bude při vstupu změřena teplota. Vstup nebude umožněn v případě, že naměřená teplota přesáhne 37,5 stupňů Celsia. Pohyb po budově bude možný pouze ve vyhrazených koridorech.

Prohlídky jsou navíc časově omezeny – výstava Sluneční králové na dobu 100 minut a výstava Poklady světové filatelie na 70 minut. Při kontrole vstupenky obdrží každý návštěvník respirátor FFP2 nebo KN95 k použití při pohybu v muzeu. Dále je nutné dodržovat dvoumetrové rozestupy a provádět dezinfekci rukou.

X Zavřít