Z Prahy do tureckého Izmiru bude od příštího roku létat přímý spoj

17. prosince 2019 ∙ 17:54
Kristián Vích
Letadlo společnosti SunExpress na Letišti Václava Havla Praha.Foto: Letiště Praha

Letecká společnost SunExpress spustí příští rok novou pravidelnou linku mezi Prahou a tureckým Izmirem. Cestujícím bude k dispozici jednou týdně vždy v sobotu. Dopravce bude na nové trase létat od 30. května letadly typu Boeing 737-800NG v konfiguraci pro 189 cestujících. SunExpress již od loňského června provozuje linku z Prahy do Antalye, na níž v reakci na vyšší poptávku cestujících navýší příští rok frekvenci na tři lety týdně.

„Jsme velmi rádi, že se v příští letní sezóně navýší počet pravidelných přímých letů z Prahy do typicky dovolenkových destinaci. Turecko je dlouhodobě jednou z nejoblíbenějších zemí, do které obyvatelé České republiky míří na svou letní dovolenou,“ uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

Izmir je jedno z nejstarších středomořských měst a zároveň třetí největší tureckou metropolí. Turistům nabízí v létě mnoho různých atrakcí a exkluzivní hotelová letoviska s vyhledávanými plážemi. Zájemci o kulturu a historii mohou v okolí navštívit celou řadu památek, muzeí a dalších zajímavých míst — od ikonické věže s hodinami Saat Kulesi na Konakově náměstí až po starobylé ruiny v nedalekém Efezu.

Starobylé ruiny v Efezu. Foto: Pixabay.com

Více letů bude i do Antalye

„Poté, co jsme loni v létě zahájili díky lince do Antalye své působení v Praze, nyní navyšujeme frekvenci letů na této lince na tři týdně, ale také přidáváme spojení do druhé největší báze společnosti SunExpress, města Izmir. Lety do této prázdninové destinace na tureckém pobřeží Egejského moře budeme provozovat každou sobotu. Do Antalye pak budeme létat v úterý, pátek a v neděli,“ řekl Wilken Bellmann, vedoucí plánování leteckých spojení ve společnosti SunExpress.

Imzir se tak stane třetí tureckou destinací, do níž bude možné doletět z Prahy přímým spojem v rámci pravidelných linek. Do Antalye létá během letní sezóny kromě dopravce SunExpress i SmartWings. Do Istanbulu létají po celý rok Pegasus Airlines a Turkish Airlines.

Společnost SunExpress, kterou provozují společně Lufthansa a Turkish Airlines, se specializuje na letní letecké dovolené. Od roku 1989 nabízí cestujícím přímé spojení mezi Evropou a Tureckem, ale i do dalších atraktivních letních destinací u Středozemního, Černého či Rudého moře nebo v severní Africe.

X Zavřít