DP uzavřel jižní vestibul stanice metra Budějovická. Praha 4 hlasitě protestuje

19. ledna 2018 ∙ 08:40
PražskýDEN.cz
Foto: Draceane, Wikipedia.org

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) je nucen z důvodu havarijního stavu zastřešení veřejné pasáže mezi objekty České spořitelny a obchodního domu DBK, která není ve správě DPP, od 19. ledna 2018 až do odvolání uzavřít jižní vestibul stanice metra C Budějovická.

Místní šetření svolané Magistrátem hlavního města Prahy konstatovalo havarijní stav zastřešení veřejné pasáže mezi budovami České spořitelny a obchodního domu DBK, které není ve správě DPP.

Od pátku 19. ledna (od zahájení denního provozu) je DPP z tohoto důvodu nucen uzavřít jižní vestibul stanice metra Budějovická, a to včetně prostupů mezi severním atriem a jižní pasáží. DPP podniká kroky nezbytné k zajištění bezpečnosti svých cestujících.

Magistrát hlavního města Prahy upozorňuje na špatný stav zastřešení pasáže několik let. „Překážkou oprav však byla neúspěšná jednání s vlastníky okolních budov, kteří kladením přehnaných kompenzačních podmínek znemožňovali zahájení rekonstrukce,“ vysvětluje Vít Hofman, tiskový mluvčí MHMP a dále dodává: „Vyhlášení havarijního stavu nám umožňuje zahájit opravy bezodkladně.“

„Délka uzavření jižního vestibulu stanice metra Budějovická je v tuto chvíli odhadována na dobu minimálně tří měsíců. Cestující mohou pro vstup do stanice využít severní vestibul. K omezení dojde u bezbariérového přístupu stanice, který bude zajištěn pouze do atria, nikoliv do úrovně ulice,“ informuje Ladislav Urbánek, dopravní ředitel DPP.

Praha 4 protestuje

Proti uzavření vestibulu se hlasitě ozvala radnice MČ Praha 4. „Je to absolutně nepřijatelný postup hlavního města,“ říká starosta Petr Štěpánek.

„Jižní vestibul stanice Budějovická využívají denně tisíce cestujících, protože jde o hlavní přestupovou trasu z autobusů MHD, které obsluhují celou městskou část. Pasáží procházejí lidé, kteří se potřebují dostat z Olbrachtovy ulice do budovy polikliniky a Úřadu městské části Praha 4 v ulici Antala Staška, zákazníci DBK a dalších provozoven obchodu a služeb. Skandální je, že nás o tomto kroku předem nikdo neinformoval,“ dodává. O uzavření vestibulu se prý radnice dozvěděla jen z médií.

„Žádám okamžité otevření vestibulu a provedení všech nutných oprav, které ostatně požaduji už celé toto volební období. Na hlavním městě by si měli u každého takového rozhodnutí uvědomit, že rozhodují o lidech, že se jejich rozhodnutí týkají lidí, a mít na paměti, že my všichni jsme tu proto, abychom zajistili kvalitní služby pro Pražany i návštěvníky hlavního města,“ uzavírá starosta Štěpánek.

X Zavřít