Zdravotně postižení lidé ze Svojšic se mohou vrátit do Prahy

10. července 2020 ∙ 14:50
Kristián Vích
Foto: Pixabay.com

Pražští radní schválili vyčlenění jedenácti městských bytů pro organizaci Domov Svojšice, která pomáhá Pražanům se zdravotním postižením.

„Naší dlouhodobou snahou je umožnit návrat Pražanů se zdravotním postižením, kteří byli v minulých letech umísťování do zařízení sociální péče daleko od Prahy, a tedy od svých rodin a přátel,“ říká radní pro oblast sociální politiky a zdravotnictví Milena Johnová.

V jedenácti městských bytech, které se nacházejí v různých městských částech, zřídí městská příspěvková organizace Domov Svojšice chráněné bydlení. Domov v nich najde celkem klientů, u nichž bylo při vyhodnocení jejich situace specializovanými sociálními pracovníky zjištěno, že chtějí žít v rodném městě a potřebují dlouhodobou podporu.

Služba chráněného bydlení je poskytována osobám, které mají sníženou soběstačnost z důvodu zdravotního postižení nebo chronického onemocnění, včetně duševního onemocnění, a jejichž situace vyžaduje pomoc jiné fyzické osoby.

Domov Svojšice sídlí na zámku v obci Svojšice u Pardubic, zhruba 110 kilometrů od Prahy. Roku 1949 byl zámek vyčleněn pro sociální a charitativní účely. Až do roku 1958 zde pracovaly řeholní sestry.

X Zavřít