Parčík v Rybalkově ulici dostává novou podobu. Podívejte se, jak bude vypadat

1. března 2021 ∙ 10:10
PražskýDEN.cz
Po zimní pauze pokračuje revitalizace parčíku.Foto: MČ Praha 10

Po zimní přestávce pokračuje revitalizace parčíku v Rybalkově ulici. Vznikne zde nová parková cesta a obmění se mobiliář. Navíc přibude nová zeleň a terénní jezdecké schody vložené do plochy trávníku.

Novinkou parčíku bude pítko s vodním prvkem, který bude mít na dně vytlačený motiv kolejí. „Ty připomenou v těchto místech žijícího podnikatele Moritze Gröbeho, jehož firma se zabývala stavbou železničních tratí, a který si nechal vybudovat sousední zahradní areál, nynější Havlíčkovy sady,“ vysvětluje Jana Komrsková, místostarostka MČ Praha 10 pro oblast životního prostředí.

Vizualizace parčíku po revitalizaci. Foto: MČ Praha 10
Vizualizace parčíku po revitalizaci. Foto: MČ Praha 10

O celém konceptu nového parčíku radnice diskutovala se zástupci místní komunity. „Domluvili jsme se na spolupráci, například při výběru vhodných textů do připravovaného poeziomatu, který bude rovněž součástí prostoru. Zároveň jsme zohlednili připomínky občanů a v některých bodech upravili projekt tak, aby odpovídal i představám místních,“ dodává Jana Komrsková.

Městská část obyvatele rovněž s předstihem upozornila na plánované kácení dvou akátů. Ty jsou ve špatném stavu a pro okolí mohou být nebezpečné. V Březnu budou proto pokáceny a nahradí je čtyři jerlíny japonské.

Práce na revitalizaci potrvají do začátku lentích prázdnin. Celkové náklady jsou vyčísleny na 7 miliómů korun.

X Zavřít