Pražská zoo připravila bohatou vánoční nadílku pro zvířata i návštěvníky

21. prosince 2017 ∙ 14:50
Petra Domašínská
Na Štědrý den uvidí návštěvníci v 12:00 v Amfiteátru Rezervace Bororo „zlaté“ prasátko.
Na Štědrý den uvidí návštěvníci v 12:00 v Amfiteátru Rezervace Bororo „zlaté“ prasátko.Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

V Zoo Praha již tradičně proběhnou vánoční svátky ve znamení bohaté nadílky pro zvířata i pro návštěvníky.

Nejen na Štědrý den budou připraveny drobné dárky pro děti a pestrý program plný komentovaných krmení a setkání. Překvapením pro veřejnost pak bude štědrodenní vystoupení „zlatého“ prasátka v Amfiteátru Rezervace Bororo. Návštěvníci také mohou přinést 24. prosince zvířatům jedlé dárky, které jim pracovníci zoo předají při vánočních komentovaných krmení během dalších dnů. Děti do 15 let budou mít navíc tento den vstup za 1 Kč.

U tygrů se začnou oslavovat vánoční svátky již v sobotu 23. prosince. Tygrům ussurijským bude v 13:00 hodin předána za speciálního komentovaného setkání vánočně ozdobená piňata (kartonová figurína).

Na Štědrý den budou pokladny zoo otevřeny do 14:00 hodin (areál a většina pavilonů však budou zpřístupněny až do 15:00 hodin) a děti do 15 let mají vstup za 1 Kč. Tento den mohou návštěvníci přinést zvířatům například zeleninu nebo ovoce a piškoty, které mohou nechat u hlavního vchodu. Během celé neděle budou také probíhat vánoční komentovaná krmení a setkání a v poledne navíc i speciální program se „zlatým“ prasátkem v Amfiteátru Rezervace Bororo.

Ve dnech 25. a 26. prosince vždy v poledne pak proběhnou další vystoupení zvířat u ozdobeného stromečku v Amfiteátru Rezervace Bororo. Malé návštěvníky tu také čekají drobné dárečky. V následujících dnech (28. až 30. prosince) budou také pokračovat speciální komentovaná krmení a bohatá nadílka. Zkrátka nepřijdou například sloni, ale ani gorily nebo losi a zubři, kteří dostanou dobroty od návštěvníků a pochutnají si i na neprodaných vánočních stromečcích.

X Zavřít