Smrt na přechodu. Auto v Hostivaři srazilo čtyři chodce, dva nepřežili

13. března 2018 ∙ 15:41
PražskýDEN.cz
Foto: ZZS hl. m. Prahy

K tragické dopravní nehodě došlo v úterý krátce před třetí hodinou odpoledne v pražské Hostivaři. Na přechodu ve Švehlově ulici u obchodního centra srazil osobní automobil čtyři chodce.

Jedné ženě a jednomu muži záchranáři i přes veškerou snahu už nedokázali pomoci. Třetí žena (72) je při vědomí, ale kvůli mnohačetným poraněním byla transportována na urgentní příjem Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Čtvrtá žena (63) byla kvůli poranění ruky předána lékařům ortopedie.

Svědci nehody popisují, že auta stála v levém pruhu na červené, když v tom najednou v pravém pruhu projel vůz a srazil chodce, kteří procházeli přes přechod. Příčinu neštěstí ale definitvně určí policisté až na základě záznamu kamerového systému a výpovědí všech svědků.

Řidič pod vlivem nebyl

Řidiče automobilu (67) policisté na místě zadrželi. Orientační zkouška na přítomnost alkoholu a dalších omanmných a psychotropních látek byla negativní.

Na místo s ohledem na následky i psychický stav účastníků nehody zamířili policejní interventi, kteří byli připraveni poskytnout potřebnou prvotní posttraumatickou péči. Tu využil řidič auta i duchapřítomný kolemjdoucí, který resuscitoval zraněné.

Dopravní omezení

Vyšetřování nehody značně zkomplikovalo dopravu v oblasti. Policie uzavřela Švehlovu ulici a automobily odkláněla. Tramvaje stanicí Obchodní centrum Hostivař pouze projížděly bez zastavení. Autobusy MHD byly svedeny ve směru k Průmyslové do protisměru. Veškerá doprava se vrátila do normálu krátce před půl šestou večer.

X Zavřít