U stanice metra Vltavská vznikla dočasná venkovní galerie

8. února 2021 ∙ 11:30
Kristián Vích
Foto: tiskové materiály Galerie hl. m. Prahy

Na Vltavských kaskádách u stanice metra Vltavská vznikl projekt dočasné venkovní galerie. Kolemjdoucím letos nabídne čtyři tematické výstavy.

Venkovní galerie je společným projektem Galerie hl. m. Prahy (GHMP) a Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) s podporou programu „Umění pro město“ hl. m. Prahy. Kaskádovité terasy v nejbližších letech ustoupí novému urbanistickému řešení území Bubnů a piazetty kolem plánované koncertní síně. Do té doby budou sloužit projektu venkovní galerie, ve které se budou po třech měsících střídat vybrané výstavní projekty.

První výstava fotografií s názvem „Lidé z Vltavské“ pouličního fotografa Kevina V. Tona bude k vidění do 25. března. Dokumentuje pouliční život a obyvatele okolí stanice metra Vltavská a přilehlých holešovických periferií.

Kevin V. Ton je fotograf na volné noze, nositel řady ocenění, nejnověji v kategorii Každodenní život v soutěži CZECH PRESS PHOTO 2020. Zdroj: DPP
Celoživotně se věnuje živé, černobílé fotografii se zaměřením na humanistickou dokumentární fotografii, zejména pak na dlouhodobé projekty. Zdroj: DPP
Ke své práci fotograf uvádí: „Hledám podstatu. Podstatu lidství. Hledám člověka, ať je kdokoliv, ať je kdekoliv, ať je čímkoliv. Hledám člověka v člověku. Prostřednictvím fotografií. Především černobílých.“ Zdroj: DPP

Na další tři výstavy GHMP vyhlásila otevřenou výzvu. Konat se budou v termínech 1. dubna – 25. června, 1. července – 25. září 2021 a 1. října – 25. ledna. Zájemci se se svými projekty mohou do výzvy přihlásit nejpozději do 3. března na webu umenipromesto.eu.

Téma nebo forma instalací není omezena, může se jednat o výstavu fotografií, uměleckých děl, soch, skulptur či jiných uměleckých forem.

X Zavřít