Magistrát pošle městským částem půl miliardy na investice

18. února 2021 ∙ 17:41
PražskýDEN.cz
Foto: Pixabay

I přes očekávané výpadky příjmů do rozpočtu letos hlavní město nesníží množství finančních prostředků, které poskytne jednotlivým městským částem z investiční rezervy. Stejně jako v minulém roce rozdělí 500 milionů korun. Ve čtvrtek to odsouhlasili zastupitelé.

Městské části zaslaly celkem 137 žádostí o dotace ve výši 2 miliardy Kč. Magistrát se nakonec rozhodl podpořit 65 projektů. Větší městské části Praha 1 až Praha 22 si rozdělí v rámci 30 projektů 300 milionů korun, zbylých 35 menších radnic dostane dohromady 200 milionů korun na 35 akcí.

Drtivou většinu prostředků využijí městské části na rozšíření kapacit školských zařízení nebo volnočasového sportu a budování školských sportovišť. Dotace však bylo možné získat i na projekty v oblasti veřejného prostoru a zeleně a adaptace na klimatické změny.

Například 17 milionů korun by měl získat záměr přístavby objektu Základní školy Na Balabence v Praze 9. Dalších 15 milionů korun poputuje na rozšíření Základní školy Dr. Edvarda Beneše v Čakovicích. Celkem 17 miliony Praha přispěje na novostavbu sloužící jako bydlení pro seniory v Hlubočepích.

X Zavřít