Pražská zoo vybrala miliony korun na pomoc australským zvířatům

29. června 2020 ∙ 10:27
Kristián Vích
Část peněz z veřejné sbírky Zoo Praha odešla ihned v lednu 2020 na akutní pomoc popáleným zvířatům. Koalovi na snímku, který byl v ošetřování v Melbourne Zoo, poranil požár vedle tlapek také oči.Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Přesně 22 761 332 korun se podařilo shromáždit na sbírkovém kontu Zoo Praha. Vybrané peníze poputují na záchranu australských zvířat decimovaných na konci loňského a začátku letošního roku neobvykle rozsáhlými požáry.

Jak přesně budou prostředky využity ukazuje panelová výstava před Vzdělávacím centrem v Zoo Praha. Pro zájemce je přichystána také brožura „Pomoc pro Austrálii“. Zdarma ji každý může stáhnout na webu www.zoopraha.cz/australie.

Čtyřicetistránková publikace s fotografiemi popisuje jak bezprostřední pomoc zvířatům postiženým požáry, tak dlouhodobé projekty na ochranu ohrožených druhů původní australské fauny, jejichž situaci tyto požáry ještě výrazně zhoršily.

„I díky české pomoci se zvyšuje šance na přežití například pro jižní klokany skalní, ikonické paropuchy corroboree nebo výjimečné vakoplchy trpasličí,“ uvedla Zoo Praha v tiskové zprávě.

X Zavřít