Spočítejte kJ na kcal (kilojouly na kalorie) a obráceně

Kalkulačka: Spočítejte kJ na kcal (kilojouly na kalorie) a obráceně

Kalorie jsou měřítkem energetického obsahu potravy a udávají, kolik energie získáváme z jídla. Naše tělo využívá tuto energii pro základní funkce a pohyb. Zde se dozvíte, jaké jsou doporučené denní příjmy kalorií a jak s nimi správně pracovat.

Přepočet kJ na kcal

Chcete vědět, kolik kcal (kalorií) představuje vámi zadané množství kJ (kilojoulů)? Naše kalkulačka vám to hned řekne.

Přepočet kcal na kJ

Zajímá vás naopak kJ (kilojoulů) je po přepočtení kalorií? I na to vám naše kalulačka ráda odpoví!

Co jsou kalorie?

Kalorie jsou jednotkou energetického obsahu potravy. Představují měřítko toho, kolik energie získáváme z potravy, kterou konzumujeme. Každá potravina obsahuje určitý počet kalorií, které se uvolňují během metabolismu. Tělo využívá tuto energii k provádění základních funkcí, jako je dýchání, trávení potravy, srdeční činnost a pohyb. Denní energetický příjem, vyjádřený v kaloriích, se liší podle pohlaví, věku, fyzické aktivity a dalších faktorů. Doporučený denní příjem kalorií se obecně pohybuje mezi 1500 a 2500 kaloriemi pro dospělého jedince. Při sestavování stravy je důležité zohlednit potřeby těla, aby byl zajištěn dostatečný příjem živin a energie, která odpovídá individuálním potřebám.

Při kontrole tělesné hmotnosti je důležité dodržovat správný příjem kalorií. Pokud přijímáme více kalorií, než tělo spotřebuje, dochází k přebytku energie, který se ukládá ve formě tuku. To může vést ke zvýšení hmotnosti a vzniku obezity. Naopak, pokud přijímáme méně kalorií, než je tělo potřebuje, dochází k energetickému deficitu, což může vést ke ztrátě hmotnosti. Kontrola příjmu kalorií je důležitá při plánování a udržování zdravého životního stylu. Je také důležité dbát na vyváženou stravu, která zahrnuje různorodou škálu živin, aby byly splněny další potřeby těla a byla zachována dobrá kondice a zdraví.

Co jsou kilojouly?

Kilojoule (kJ) jsou další jednotkou energetického obsahu potravy, která se používá k vyjádření množství energie získané z potravy. Kilojoule jsou odvozeny z kalorií, kde 1 kilokalorie (kcal) odpovídá přibližně 4,18 kilojoulů. Stejně jako u kalorií, i množství doporučeného denního příjmu energie v kilojoulech se liší v závislosti na různých faktorech, jako je věk, pohlaví, fyzická aktivita a další.

Obecně platí, že doporučený denní příjem energie se pohybuje mezi 6000 a 10000 kilojouly pro dospělého jedince. Toto množství energie by mělo být dostatečné k zajištění správného fungování těla a plnění každodenních aktivit. Stejně jako u kalorií je také důležité dodržovat vyváženou stravu, která poskytuje potřebné živiny a energii.

Při kontrole hmotnosti je potřeba sledovat příjem energie v kilojoulech. Pokud přijímáme více kilojoulů, než tělo spotřebuje, dochází k přebytku energie a ukládání tuku. Pokud přijímáme méně kilojoulů, než je tělo potřebuje, dochází k energetickému deficitu a ztrátě hmotnosti. Důležité je sledovat příjem energie a zvolit stravu, která odpovídá individuálním potřebám a pomáhá udržovat zdravou váhu a životní styl.

Nepřehlédněte

Detektivky, které inspirovaly skutečné vrahy aneb Když se fikce stane realitou • Detektivky vždy patřily a dodnes patří mezi nejoblíbenější knižní žánry. Není proto divu, že se mnoho z nich stalo předlouhou filmů i televizních seriálů. Člověka až zamrazí při představě, že by se mohly zjevně fiktivní knižní příběhy opravdu stát. Pohled do minulosti ale ukazuje, že některá díla opravdu posloužila jako inspirace ke konkrétním hrůzným činům. Chcete vědět, který příběh zabíjel?

Eliška Balzerová převezme cenu za přínos české kinematografii • Oblíbená česká herečka Eliška Balzerová dostane ocenění za svou dosavadní celoživotní práci. Organizátoři Zlín Film Festivalu se jí rozhodili udělit festivalovou cenu Zlatý střevíček. Herečka si ji převezme ve čtvrtek 10. září na závěrečném ceremoniálu jubilejního 60. ročníku festivalu.

Eliška Balzerová

31. 10. 1889: Nález vzácných ptáků, pokousaný chlapec a žena na útěku • Přečtěte si, co se psalo v pražských novinách přesně před 130 lety.

Pražané třídí čím dál víc. Zároveň ale přibývá i odpadu • Pražské svozové společnosti v loňském roce svezly více než 266 tisíc tun směsného komunálního odpadu. Pražané do kontejnerů na tříděný odpad vyhodili přes 60 tisíc tun skla, plastových obalů, papíru a dalších recyklovatelných komodit. Od letošního ledna mohou navíc separovat i bioodpad.

Množství vyprodukovaného odpadu v Praze každým rokem roste.

Vedro a sucho dál sužuje Prahu. Správa hřbitovů zakázala svíčky na hrobech • Správa pražských hřbitovů kvůli současnému suchému počasí vydala zákaz ponechávání hořících svíček na hrobech. K opatření se přistoupilo po pondělním požáru na vinohradském hřbitově, kde od hořící svíčky začala hořet tráva u jednoho z hrobů. Jako dočasnou náhradou doporučuje Správa pražských hřbitovů elektronické svíčky, které jsou už běžně k dostání ve většině květinářství. Správa pražských hřbitovů má ve své péči přibližně 230 tisíc pohřebních míst na 29 hřbitovech. Přibližně 40 procent hrobů je opuštěných a nezaplacených.

Trápení slavné Antonie Nedošinské. Život jí komplikovala matka, závist i nacisté • Nebyla krásná jako Adina Mandlová či Lída Baarová, přesto ji zbožňují miliony diváků. A to díky rolím laskavých a milujících maminek. Asi vás nepřekvapí, že taková byla Antonie Nedošinská i ve skutečném životě. Osud se s ní ale bohužel občas vůbec nemazlil.

Antonie Nedošinská

Pruhy vyhrazené pro autobusy MHD v Praze postupně přibývají • Za uplynulý rok se podařilo zlepšit průjezd a spolehlivost pražských autobusů v dalších 20 problematických silničních úsecích o souhrnné délce téměř 8 km. K nejvýznamnějšímu zlepšení došlo v Bělohorské, Modřanské, Freyově, Kamýcké, Plzeňské a Tupolevově ulici. Nejvíce urychlila soustava nových preferenčních opatření páteřní linku 136. Pro letošní rok je v plánu dalších 11 opatření o celkové délce přes 4 km. Stavět se začne také rozšíření Strakonické ulice.

9. 8. 1890: Třídní sraz gymnazistů po čtvrt století a smělá krádež • Přečtěte si, co se psalo v pražských novinách přesně před 130 lety.

13. 6. 1890: Nepřátelé vlaštovek, řádění blesku a nešťastný pád mladého dělníka • Přečtěte si, co se psalo v pražských novinách přesně před 130 lety.

Poznáte mladíky, kteří v Praze posprejovali vagón metra? • Pražští policisté pátrají po čtveřici mladíků podezřelých z posprejování vagonu metra ve stanici Rajská zahrada.

Mléková polévka, játrová omáčka. Připomeňte si blafy ze socialistické školní jídelny • Školní jídelna bývala v dřívějších dobách pro většinu dětí postrachem. Stravování v těchto zařízeních nicméně doznalo v posledních letech mnoha změn. Díky osvětě známých kuchařů pronikají i do kdysi zatuchlého prostředí moderní trendy a suroviny. Starší ročníky si ale jistě dobře pamatují na to, jak to bylo dříve.

Největší hudební hvězdy světa přijedou příští rok do Prahy. Na tyhle všechny se můžete těšit • Elton John, Ed Sheeran, Muse, Phil Collins, Bobby McFerrin, Bastille, Twenty One Pilots nebo Michael Bublé. To jsou jen některé z hvězd hudebního nebe, které v příštím roce zavítají do České republiky. Přinášíme vám kompletní přehled špičkových světových umělců, na které se Praha v příštím roce těší.

5. 5. 1890: Filipojakubská pouť na Smíchově a pokousaný chlapec • Přečtěte si, co se psalo v pražských novinách přesně před 130 lety.

20. 5. 1889: Vyučování neschopných dětí, nový škůdce obilí a uzavřená ulice • Přečtěte si, co se psalo v pražských novinách přesně před 130 lety.

Kampaň Suchej únor upozorňuje na problém závislosti. Kdy je člověk alkoholik? • Muži v Česku jsou ve spotřebě alkoholu na světové špici. Ročně vypijí téměř trojnásobek světového průměrů. Přes 1 milion z nich je ohroženo závislostí a 900 tisíc mužů se napije každý den. V únoru proto proběhne již šestý ročník kampaně na podporu mužského zdraví.

Alkohol představuje problém pro více než milion Čechů.

IKEA otevře plánovací studio v pražském obchodním centru • První plánovací studio ve středoevropském regionu otevře IKEA letos v létě v Praze. Nacházet se bude v nákupním centru Westfield Chodov a zaměří se na řešení individuálních potřeb zákazníků v interiéru. Odborníci z IKEA jim zde pomohou s komplexním plánováním včetně kuchyní, ložnic, koupelen i úložných prostor.

Matějská pouť letos láká na padesátimetrové kolo • Holešovickému výstavišti od minulé soboty opět dominují desítky pouťových atrakcí. 425. ročník tradiční Matějské pouti letos potrvá do 13. dubna.

Pražané se konečně dočkali. Ode dneška se dozví skutečný čas odjezdu autobusů MHD • Informace o skutečném čase odjezdu všech autobusů Dopravního podniku hlavního města Prahy (DPP) z jednotlivých zastávek jsou ode dneška k dispozici veřejnosti v pilotním provozu na webových stránkách kdymitojede.cz, které spravuje společnost ROPID. V následujících týdnech se tyto údaje postupně objeví ve vyhledávačích spojení a mapových serverech jak na webových stránkách DPP a ROPIDu, tak i v aplikaci PID Lítačka nebo v IDOSu apod. DPP v současnosti pracuje na zpřístupnění stejných informací i u tramvají, které by cestující mohli začít využívat ještě v průběhu letošního roku.

Drsná bouračka na Pražském okruhu. Auta se válela ve všech pruzích • Pražští hasiči zasahovali v pátek odpoledne na Pražském okruhu v oblasti Řeporyjí ve směru na D1 u dopravní nehody čtyř osobních automobilů. Vozidla byla po nehodě rozházená přes všechny jízdní pruhy. Hasiči zajistili místo proti vzniku požáru a po zadokumentování nehody Policií ČR vozidla odstranili na okraj komunikace. Velitel zásahu si na místo povolal speciální technický automobil s vyprošťovacím ramenem. Zraněné osoby byly předány do péče ZZS. Dopravní nehodu jako zázrakem všichni přežili. Zprovoznit alespoň jeden jízdní pruh se hasičům podařilo zhruba po dvou hodinách od nahlášení události. [gallery size="full" columns="1" ids="11024,11023,11022"]

Dopravní nehodu jako zázrakem všichni přežili.

Praha 2 schválila další slevu nájmů pro zasažené podnikatele • Radní Prahy 2 na svém pondělním jednání schválili další podporu podnikatelům a živnostníkům v nebytových prostorách městské části, na které dopadla krizová opatření vlády v souvislosti s nařízeným nouzovým stavem. Konkrétně se jedná o slevu z nájmu, možnost uzavření splátkových kalendářů a neuplatnění sankčních poplatků k dlužnému nájemnému a také míry inflace u smluv o nájmu nebytových prostor pro rok 2021.