Spočítejte kJ na kcal (kilojouly na kalorie) a obráceně

Kalkulačka: Spočítejte kJ na kcal (kilojouly na kalorie) a obráceně

Kalorie jsou měřítkem energetického obsahu potravy a udávají, kolik energie získáváme z jídla. Naše tělo využívá tuto energii pro základní funkce a pohyb. Zde se dozvíte, jaké jsou doporučené denní příjmy kalorií a jak s nimi správně pracovat.

Přepočet kJ na kcal

Chcete vědět, kolik kcal (kalorií) představuje vámi zadané množství kJ (kilojoulů)? Naše kalkulačka vám to hned řekne.

Přepočet kcal na kJ

Zajímá vás naopak kJ (kilojoulů) je po přepočtení kalorií? I na to vám naše kalulačka ráda odpoví!

Co jsou kalorie?

Kalorie jsou jednotkou energetického obsahu potravy. Představují měřítko toho, kolik energie získáváme z potravy, kterou konzumujeme. Každá potravina obsahuje určitý počet kalorií, které se uvolňují během metabolismu. Tělo využívá tuto energii k provádění základních funkcí, jako je dýchání, trávení potravy, srdeční činnost a pohyb. Denní energetický příjem, vyjádřený v kaloriích, se liší podle pohlaví, věku, fyzické aktivity a dalších faktorů. Doporučený denní příjem kalorií se obecně pohybuje mezi 1500 a 2500 kaloriemi pro dospělého jedince. Při sestavování stravy je důležité zohlednit potřeby těla, aby byl zajištěn dostatečný příjem živin a energie, která odpovídá individuálním potřebám.

Při kontrole tělesné hmotnosti je důležité dodržovat správný příjem kalorií. Pokud přijímáme více kalorií, než tělo spotřebuje, dochází k přebytku energie, který se ukládá ve formě tuku. To může vést ke zvýšení hmotnosti a vzniku obezity. Naopak, pokud přijímáme méně kalorií, než je tělo potřebuje, dochází k energetickému deficitu, což může vést ke ztrátě hmotnosti. Kontrola příjmu kalorií je důležitá při plánování a udržování zdravého životního stylu. Je také důležité dbát na vyváženou stravu, která zahrnuje různorodou škálu živin, aby byly splněny další potřeby těla a byla zachována dobrá kondice a zdraví.

Co jsou kilojouly?

Kilojoule (kJ) jsou další jednotkou energetického obsahu potravy, která se používá k vyjádření množství energie získané z potravy. Kilojoule jsou odvozeny z kalorií, kde 1 kilokalorie (kcal) odpovídá přibližně 4,18 kilojoulů. Stejně jako u kalorií, i množství doporučeného denního příjmu energie v kilojoulech se liší v závislosti na různých faktorech, jako je věk, pohlaví, fyzická aktivita a další.

Obecně platí, že doporučený denní příjem energie se pohybuje mezi 6000 a 10000 kilojouly pro dospělého jedince. Toto množství energie by mělo být dostatečné k zajištění správného fungování těla a plnění každodenních aktivit. Stejně jako u kalorií je také důležité dodržovat vyváženou stravu, která poskytuje potřebné živiny a energii.

Při kontrole hmotnosti je potřeba sledovat příjem energie v kilojoulech. Pokud přijímáme více kilojoulů, než tělo spotřebuje, dochází k přebytku energie a ukládání tuku. Pokud přijímáme méně kilojoulů, než je tělo potřebuje, dochází k energetickému deficitu a ztrátě hmotnosti. Důležité je sledovat příjem energie a zvolit stravu, která odpovídá individuálním potřebám a pomáhá udržovat zdravou váhu a životní styl.

Nepřehlédněte

Homer Simpson by byl skvělým českým prezidentem. Tady jsou důvody • Česká republika si na příštích 5 let zvolila za prezidenta Petra Pavla. To ale neznamená, že nemůžeme upustit uzdu fantazii a zamyslet se, kdo další by rukou moudrou a spravedlivou vládl dobře nad českou kotlinou. Co kdyby se příští hlavou našeho státu stala jedna z hlavních postav populárního amerického seriálu Simpsonovi? Přesvědčíme vás, že Homer Simpson by vůbec nebyl špatným kandidátem.

Pražská zoo vystavuje vzácné posvátné žáby z jezera Titicaca • Zoo Praha otevřela v Teráriu u Rezervace Bororo expozici pro vodnice posvátné, pozoruhodné žáby žijící v přírodě pouze v jezeře Titicaca, kde jsou však vinou znečištění kriticky ohrožené. Nádrž pro tyto výjimečné žáby má velkorysé rozměry 3 x 3 x 2 metry a výtvarně byla inspirována zatopeným chrámem, který stával na břehu jezera Titicaca přibližně před 1 000 až 1 500 lety.

Zuboženou krajtu někdo vyhodil do kontejneru na nápojové obaly • Odchytová služba městské policie se zabývala dalším smutným případem vyhozeného zvířete do popelnice. Z kontejneru na nápojové kartony zachraňovala dvoumetrovou krajtu ve velmi špatném zdravotním stavu. Strážníkům z Prahy 10 byl oznámen nález velkého žlutého hada v kontejneru na nápojové kartony. Ten ležel nehybný na dně mezi odpadky. Strážníci na místo zavolali odchytovou službu městské policie a společně hada z kontejneru vylovili. Že se nejednalo o nebezpečný odchyt, bylo zjevné hned, co zvíře spatřili. Krajta tmavá albín byla na první pohled ve velmi zuboženém stavu - plíseň po těle, nevysvlečené zbytky kůže. To byl patrně impuls pro jejího majitele, aby se hada zbavit. [related-post id="9180"] Zanedbaná krajta ve velmi špatném zdravotním a výživovém stavu byla převezena do Útulku městské policie pro opuštěná zvířata v Horních Měcholupech, kde se zaměstnanci snaží bojovat o její život. Městská policie o případu informovala Městskou veterinární správu.

Mozek může omládnout o několik let. Stačí hodina týdně • Náš mozek je jedním z nejdůležitějších orgánů těla. Pokud si chceme zachovat zdravou mysl i ve stáří, je důležité ho procvičovat. Vědci ale zjistili, že luštění křížovek a řešení rébusů nemusí stačit.

1. 4. 1889: Studenti stále neobdrželi zakoupené podobizny císaře pána • Přečtěte si, co se psalo v pražských novinách přesně před 130 lety.

Lví král po 25 letech, Star Wars a Toy Story 4 aneb Nejočekávanější filmové trháky tohoto roku • Filmové nadšence v letošním roce potěší hned několik pokračování slavných snímků, které v minulosti zaznamenaly mimořádný ohlas a komerční úspěch. Podívejte se na přehled nejočekávanějších premiér tohoto roku.

Jak na zimu zabezpečit chatu proti zlodějům? Odborník varuje před nejčastějšími chybami • Mnoho lidí zná ten nepříjemný pocit, když na své chatě na jaře objeví poškozený zámek nebo rozbité okno. To bývá signálem, že chatu navštívil zloděj. Právě zimní období patří co do počtu těchto vloupání k nejhorším. V roce 2017 policie evidovala celkem 1 768 vloupání do chat. Reálné číslo bude s velkou pravděpodobností vyšší, než uvádějí statistiky, řada majitelů vloupání na policii nehlásí. Před posledním odjezdem po sezoně by tak měl každý majitel chatu co nejlépe zabezpečit a řádně zazimovat. Nejen zloděj umí napáchat škodu. Potrápit můžou i myši nebo sníh.

24. 10. 1889: Pražské ženy děsí Jack Rozparovač. Některé ani nechtějí vycházet ven • Přečtěte si, co se psalo v pražských novinách přesně před 130 lety.

Likvidace roušek má svá pravidla. Do kanalizace nepatří, varuje PVK • Pražské vodovody a kanalizace (PVK) vyzývají občany Prahy, aby nevhazovali do kanalizace jakékoliv ochranné prostředky (jednorázové i šité roušky) proti šíření nemoci Covid-19.

Evžen Korec: Pražskou bytovou krizi může zmírnit spojení územního a stavebního řízení • Pět i více let trvá v Praze příprava většího rezidenčního projektu. I kvůli tomu nyní hlavní město prožívá největší bytovou krizi za poslední desetiletí. Ministerstvo pro místní rozvoj sice připravuje nový stavební zákon, který by zaseknutý povolovací proces odblokoval, nicméně jeho účinnost je zatím v nedohlednu. Přesto od loňského roku existuje možnost, jak povolování urychlit. Jde o takzvané spojené územní a stavební řízení, které slučuje dva kroky do jednoho.

Levná a chutná jídla z brambor. Recepty, které budete chtít hned zkusit • Brambory jsou označovány za „poklad chudých“. Na světě totiž není příliš mnoho potravin, které nestojí moc peněz a zároveň dokážou dostatečně zasytit. Přinášíme vám přehled těch nejlepších bramborových receptů.

Praha bude mít historicky první pravidelné letecké spojení s Jordánskem • Nízkonákladová letecká společnost Ryanair oznámila, že od konce října 2018 spustí novou pravidelnou linku do Ammánu, hlavního města Jordánska.

Bude hezky, ale pak přijde studená fronta. Předpověď počasí na středu 3. dubna a výhled na další dny • Po přední straně brázdy nízkého tlaku vzduchu nad západní Evropou k nám v těchto dnech proudí teplejší vzduch od jihu. I proto se středeční počasí v Praze i na většině území České republiky povede.

Orangutaní mládě z pražské zoo již prozkoumává svůj výběh • Před pět měsíci se v pražské zoologické zahradě narodilo mládě orangutana sumaterského. Dostal jméno Pustakawan, ale zkráceně se mu říká Kawi.

Častá chyba českých mužů. Proč se spodní knoflík u saka nezapíná? • Ať už nosíte společenský oblek každý den do práce, nebo jen příležitostně párkrát do roka, určitě jste už slyšeli, že spodní knoflík u saka se zásadně nezapíná. Nikdo vám ale nejspíš už neřekl, jaký to má důvod.

České dráhy dočasně ruší všechny spoje do Německa • V souvislosti se zpřísněnými protiepidemickými opatřeními německých úřadů bude od tohoto víkendu přerušen provoz mezistátních vlaků mezi Českou republikou a Německem. Opatření se týká všech dálkových i regionálních spojů Českých drah (ČD) a jejich partnerů na všech hraničních přechodech do Bavorska a Saska a platí do odvolání.

Letadlo pomalejší než vlak. Vzdušný goliáš přepravoval Čechoslováky až do začátku 30. let • Těsně před koncem 1. světové války začala francouzská společnost Avions Henri et Maurice Farman pracovat na vývoji bombardéru, který by unesl 1 tunu bomb. Letoun s označením FF.60 konstruktéři úspěšně dokončili na konci roku 1918, jenomže to už byla válka dávno minulostí. Stroj proto v následujících letech sloužil pro civilní dopravu a dlouho s ním létali i cestující Československých státních aerolinií.

21. 10. 1868: Pražanům bude představen Singerův šicí stroj pro domácnosti • Přečtěte si, co se psalo v pražských novinách přesně před 150 lety.

Koupaliště Petynka se po rekonstrukci opět otevírá • V pátek 17. července se znovu otevřou brány Koupaliště Petynka v pražských Střešovicích. Areál byl uzavřen kvůli rekonstrukci padesátimetrového venkovního bazénu. Novou podobu dostaly také šatny a další zázemí pro návštěvníky.

Chystá se rekonstrukce Křižíkových pavilonů a divadla Spirála • Léta odkládaná rekonstrukce Křižíkových pavilonů B, C a E a divadla Spirála má zelenou. Pražští radní schválili jejich rekonstrukci. Práce na obou projektech začnou do konce tohoto roku.