Praha 4 má rozpočet na letošní rok. Plánuje utratit miliardu korun

11. února 2019 ∙ 20:54
Kristián Vích
Foto: Archiv

Zastupitelstvo městské části Praha 4 schválilo rozpočet městské části na rok 2019. Radnice bude podle něj v letošním roce hospodařit s rozpočtem ve výši téměř 1 miliardy korun a její hospodaření bude vyrovnané.

„Navržený rozpočet nezadluží městskou část a přitom zajistí kvalitní služby pro naše obyvatele,“ uvedl starosta Petr Štěpánek (Praha 4 sobě/Zelení).

„Prioritní investicí letos bude druhá etapa obnovy přírodního koupaliště na Lhotce, která má areál proměnit na místo pro odpočinek a sport i mimo hlavní koupací sezónu. Tradičně velká část našeho rozpočtu zajišťuje investice a provoz v mateřských a základních školách a v sociálních službách,“ dodal Štěpánek.

Rozpočet Prahy 4 na rok 2019 je podle vedení radnice stejně jako v loňském roce nastaven tak, aby byl se zapojením vlastních zdrojů městské části v závěrečném vyúčtování vyrovnaný.

Objem příjmů na letošní rok je stanoven na 731 milionů korun a objem výdajů na 996 milionů korun, z čehož na investice půjde 308 milionů a na provoz 688 milionů korun.

X Zavřít