Schváleno. Rekonstrukce Malostranského náměstí začne na jaře

13. prosince 2021 ∙ 16:21
Kristián Vích
Foto: Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR)

Rekonstrukci Malostranského náměstí provede společnost Gardenline. Vítěze výběrového řízení dnes schválili pražští radní. Projekt revitalizace již má stavební povolení. Stavební práce by proto mohly začít na jaře příštího roku.

Malostranské náměstí patří mezi nejnavštěvovanější místa Prahy. Jeho stav je však dlouhodobě nevyhovující. Urbanisticko-architektonickou soutěž, vyhlášenou už v roce 2014, vyhrál návrh architektů Martina Hájka, Václava Hájka a Petra Horského.

„Se stavebními pracemi se začne na jaře příštího roku, a to na horní části náměstí, tedy mezi Lichtenštejnským palácem a kostelem sv. Mikuláše. V místech výkopů bude prováděn také záchranný archeologický průzkum. Díky rekonstrukci dojde k uvolnění celého náměstí, které se tak přiblíží svému původnímu smyslu a účelu, tedy místem k setkávání,“ sdělil Petr Hlaváček, první náměstek primátora pro oblast územního rozvoje.

[related-post id=“28990″]

Náměstí po rekonstrukci nabídne Pražanům i turistům jak klidné posezení, tak prostor pro trhy a další kulturně-společenské aktivity.

„Tento projekt je výsledkem několikaleté snahy IPR, města a místních iniciativ zkultivovat zanedbané Malostranské náměstí. A jsem velice rád, že se nyní, po sedmi letech od architektonické soutěže, konečně blížíme k zahájení rekonstrukce. Zároveň doufám, že se obdobné projekty podaří v budoucnu prosadit rychleji, byť tomu v létě schválená podoba nového stavebního zákona prozatím nenasvědčuje,“ dodává Ondřej Boháč, ředitel IPR Praha.

Zdroj: Tisková zpráva Magistrátu hl. m. Prahy

X Zavřít