Ukrást věnce bude složitější. Strážníci posilují hlídky na hřbitovech

27. března 2018 ∙ 18:27
PražskýDEN.cz
Foto: MP Praha

V souvislosti s blížícími se velikonočními svátky posílí pražští strážníci dohled nad pražskými hřbitovy. Zaměřit se chtějí především na prevenci krádeží výzdoby z hrobů a také věcí, které si při péči o hroby svých blízkých odloží návštěvníci hřbitovů.

Stejně jako v předchozích letech zaměří hlídky svou pozornost také na předcházení projevům vandalismu, dohlížet budou na i vozidla návštěvníků zaparkovaná v okolí hřbitovů. Kromě pěších hlídek budou na vybraných pražských hřbitovech zajišťovat veřejný pořádek také strážníci na koních.

„Zkušenosti z minulých let, které vedly k posílení kontrolní činnosti pražských strážníků v okolí hřbitovů a v místech s vyšší koncentrací osob jsou pozitivním krokem k zajištění klidného prožití velikonočních svátků,“ říká Eduard Šuster, ředitel Městské policie Praha.

V noci se na okolí hřbitovů při své hlídkové službě zaměří strážníci z Útvaru psovodů. Hlídky strážníků budou ve zvýšené míře dohlížet na pražské hřbitovy až do neděle 2. dubna.

[related-post id=“8038″]

V období velikonočních svátků dojde v ulicích Prahy rovněž k posílení kontrolní činnosti strážníků a policistů, kteří se budou věnovat ochraně tzv. měkkých cílů, míst s očekávanou velkou koncentrací osob, jako jsou velikonoční trhy, nákupní centra, lokality s historickými památkami a prostory a prostředky městské hromadné dopravy.

X Zavřít