Kavárny CrossCafe v Praze končí. Podpora vlády nestačila, říká provozovatel

15. února 2021 ∙ 12:34
Kristián Vích
Jedna za kaváren CrossCafe v OC Atrium na Karlově náměstí.Foto: CrossCafe

Provozovatel sítě kaváren CrossCafe oznámil, že definitivně ukončí provoz všech pěti pražských poboček.

„Již skoro rok přetrvávající opatření vlády ČR související s pandemií koronaviru, které omezují běžné fungování celého sektoru HORECA včetně kaváren CrossCafe, jsou hlavními důvody, které nás vedou k rozhodnutí ukončit provoz našich pěti pražských kaváren,“ uvádí provozovatel na svém webu.

Hlavní město je v současné době nejvíce postiženo odlivem turistů, absencí kancelářských pracovníků a stejně tak studentů, kteří byli stěžejními hosty.

„Současný vývoj situace nenasvědčuje tomu, že by se v blízké budoucnosti situace změnila tak, aby se pražské kavárny a restaurace vrátily k tržbám roku 2019. Musíme konstatovat, že podpora vlády ČR zdaleka nepokrývá naše náklady, a proto jsme bohužel nuceni s výše zmíněným výhledem učinit takto zásadní rozhodnutí,“ dodává řetězec CrossCafe, který provozuje kavárny také v Plzni, Hradci Králové, Ostravě nebo Olomouci.

Ukončení provozu se týká pražských kaváren CrossCafe Atrium, CrossCafe Kateřinská, CrossCafe Strossmayerovo náměstí, CrossCafe Anděl a CrossCafe Komunardů.

X Zavřít