Praha 4 schválila další slevy na nájemném pro podnikatele

14. února 2021 ∙ 12:17
PražskýDEN.cz
Foto: Unsplash

Rada MČ Praha 4 schválila slevy na nájemném pro místní podnikatele za měsíce prosinec, leden a únor. Jedná se již o třetí vlnu odpouštění části nájmů od začátku pandemie koronaviru.

Podniky, které stejně jako na jaře a na podzim loňského roku, musejí mít i nyní zavřené provozovny, mohou požádat až o padesátiprocentní slevu na nájemném. Slevy se týkají nájemců nebytových prostor a nebytových objektů ve svěřené správě městské části, kteří nemohou v těchto měsících podnikat.

„Pokračuje nepříznivé období pro podnikatele, kteří již loni vyčerpali své rezervy, a někteří tak nemají z čeho brát. Touto cestou se snažíme pomoci v těžkých měsících, aby mohli provozovatelé své podniky opět otevřít, až to situace dovolí. Pomoci by jim k tomu měl i obdobný vládní program,“ řekl místostarosta pro kulturu a majetek Michal Hroza (TOP 09).

Odpuštění části nájmu je jedním z mnoha opatření, která městská část Praha 4 zavedla od začátku koronavirové krize. Mezi další patřilo již druhé zrušení valorizace, tedy nezvyšování nájmů v prostorech spravovaných městskou částí, pro loňský i letošní rok.

Loni také městská část odložila splatnost nájmů u nebytových prostor a zrušila sankce za pozdní platbu. V rámci jarního odpouštění nájmu se slevy nájemců vyšplhaly až na 70 procent.

X Zavřít