Národní muzeum chystá nové výstavy. Zaměří se hlavně na historii

17. dubna 2020 ∙ 11:51
PražskýDEN.cz
Historická budova národního muzea se po rekonstrukci otevřela návštěvníkům v říjnu loňského roku.
Historická budova národního muzea po rekonstrukciFoto: Národní muzeum

Národní muzeum (NM) si v těchto dnech připomíná 202 let od svého založení. Při této příležitosti otevírá na svých webových stránkách výstavu Národní muzeum v éře Československa, která návštěvníka provede nejen historií této instituce ve 20. století, ale též významnými událostmi, které se v tomto období kolem něj odehrávaly. Muzeum se rovněž připravuje na to, až své výročí bude moci oslavit s návštěvníky ve svých otevřených objektech.

Během uzavření objektů NM z důvodu koronavirové epidemie muzeum nepřerušilo práce na žádném z plánovaných výstavních projektů.

„Pracovníci muzea během stavu nouze pracují nejen na virtuálních výstavách, ale především na přípravě zcela nových výstavních projektů do našich objektů. Žádnou z plánovaných výstav jsme nezrušili, naopak připravujeme celou řadu nových, tak abychom co nejdříve mohli veřejnosti nabídnout co nejzajímavější a nejpestřejší zážitek z návštěvy muzea a přispěli naší republice k návratu k normálnímu životu i v oblasti kultury,“ říká generální ředitel Národního muzea Michal Lukeš.

[related-post id=“13527″]

Do konce měsíce července plánuje NM otevřít mineralogickou expozici v Historické budově. Expozice Pokladnice představí poklady numismatické sbírky NM. Výstava Symboly pak zasvětí návštěvníky do historie našich státních symbolů.

V plánu je rovněž výstava k 75. výročí Pražského povstání a konci druhé světové války, výstava o Milanovi Rastislavovi Štefánikovi nebo výstava Sluneční králové z Egypta.

Do konce roku by chtělo NM otevřít také výstavy Velcí čeští skladatelé, stálou expozici Dějiny 20. století nebo výstavu Bílá hora k 400 letům výročí bitvy na Bílé hoře 1620.

Přesné termíny otevírání expozic a výstav, hygienická a organizační pravidla pro provoz a návštěvu bude Národní muzeum oznamovat průběžně na základě aktuální situace a vládních opatření.

X Zavřít