Policie odhalila desítky nelegálních dělníků na Pankráci. Čeká je vyhoštění

26. dubna 2018 ∙ 17:13
PražskýDEN.cz
Foto: Archiv

Pražská cizinecká policie včera provedla kontrolu přibližně tří stovek osob pracujících na jedné ze staveb na Pankráci v Praze 4. Cílem bylo odhalit cizince, kteří tam pracují tzv. „na černo“. Podezření se potvrdilo u osmdesáti z nich.

„Policisté v průběhu dne zkontrolovali celkem 281 osob, z toho jich 84 zajistili a předvedli na policejní služebnu. Důvodem zajištění bylo podezření z výkonu výdělečné činnosti bez povolení k zaměstnání, ačkoliv je toto povolení podmínkou k výkonu výdělečné činnosti,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

S osmdesáti z nich bylo nebo bude zahájeno řízení o správním vyhoštění. Jedna osoba byla zadržena pro podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Dva cizinci byli zajištěni, neboť na našem území pobývají nelegálně. U poslední osoby se ověřuje pravá identita.

[related-post id=“9721″]

Cizinecká policie zaznamenala v loňském roce výrazný nárůst nelegálního zaměstnávání, což se projevilo ve vyšším počtu správního vyhoštění. Za uplynulý rok vyhostilo Česko 5119 lidí, z toho 3111 právě kvůli nelegální práci. Oproti roku 2016 šlo o stoprocentní nárůst.

X Zavřít