Praha 2 plánuje vysadit desítky stromů v ulicích i parcích

19. dubna 2021 ∙ 11:53
Kristián Vích
Foto: MČ Praha 2

Městská část Praha 2 chce být o něco zelenější. V polovině května proto chystá dosadbu chybějících stromů v některých ulicích a parcích.

„Praha 2 je nadměrně zatížena dopravou. Vedou zde nejdůležitější pražské silniční tepny. Proto se dlouhodobě zaměřujeme na rozšiřování zelených míst a výsadba stromů je pro nás naprostá priorita. Snažíme se tím vyrovnat ekologickou zátěž způsobenou provozem aut,“ říká místostarostka Alexandra Udženija.

V horkých letních dnech vzrostlá zeleň navíc pomáhá k ochlazování veřejného prostoru. K výsadbě jsou proto vybírány takové druhy dřevin, které jsou přizpůsobivé a schopné přežívat i v podmínkách městského tepelného ostrova.

Kde se bude vysazovat

Na obnovu stromořadí schválilo zastupitelstvo Prahy 2 částku 1,3 milionu korun. Obnovena bude výsadba 23 stromů na Albertově, v Americké, Anny Letenské, Jana Masaryka, Mánesově, Sázavské, Studničkově, Šumavské, Třebízského a ve Varšavské ulici.

Jednotlivé stromy budou zapadat do již stávajícího stromořadí. Ve Španělské ulici bude vysazena celá alej, celkem 8 kusů okrasných hlohů obecných. Nahradí tak sakury, které v zimě zničil mráz.

Vedle toho městská část ve svých spravovaných parcích zajistí výsadbu dalších třiceti stromů. „Nově vysazené dřeviny nahradí ty, které byly odstraněny z důvodu poškození nebo onemocnění,“ dodává místostarosta Václav Vondrášek, radní pro životní prostředí.

X Zavřít