Pražští strážníci na nákupech. Pořídili si desítky nových motorek

22. března 2018 ∙ 18:46
PražskýDEN.cz
Foto: Městská policie hl. m. Prahy

Městská policie hlavního města Prahy získala pro své motorizované hlídky nové motorky. Stroje, které jsou speciálně upravené pro policejní službu, byly ve středu strážníkům předány za účasti Libora Hadravy, radního pro bezpečnost a prevenci kriminality.

„Důvodem pro tento krok není jen nezbytná modernizace vozového parku Městské policie. Jeho obnovou totiž dochází také k výraznému snížení nákladů na údržbu a opravy motorek. Naší snahou bylo rovněž tak sjednotit značky a typy motocyklů, které strážníci k výkonu služby používají. Jsem za to pochopitelně rád, protože ve všech těchto případech pokračujeme v nastaveném trendu, jak co nejlépe hospodařit se svěřenými prostředky města,“ uvedl Libor Hadrava.

V současné době vozový park pražských strážníků čítá celkem 95 motocyklů. Nově pořízených 44 motorek nahradí 51 starších, které byly nakoupeny v letech 2000 až 2010. Jedná se o stroje HONDA CB500x a skútry HONDA PCX125.

Dodavatelem motorek i skútrů je společnost MCH, s.r.o., od které pražská městská policie na základě veřejné zakázky nakoupila celkem 26 motocyklů a 18 skútrů za celkovou cenu cca 7,8 mil. korun bez DPH. Je novinkou, že poprvé v historii městské policie byly nakoupeny motocykly jako policejní speciály, tedy jako celek včetně majáků, sirén a reflexních polepů.

X Zavřít