Rekonstrukce ulic Novodvorská a Jungmannova je u konce

3. června 2020 ∙ 12:18
Kristián Vích
Jungmannova ulice se opravovala od loňského roku.Foto: Technická správa komunikací hl. m. Prahy

Dělníci dokončili rekonstrukci Jungmannovy ulice v centru Prahy. Stavbu si v pondělí převzala Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK). V pátek se po čtyřech měsících vrátí provoz i na ulici Novodvorská.

Oprava Jungmannovy ulice probíhala za plného provozu, jen s lokálním omezením. Práce začaly v loňském roce a týkaly se rekonstrukce chodníku a uličních vpustí v úseku Palackého – Vodičkova.

„Po zimní přestávce se pokračovalo v úseku Vodičkova – Jungmannovo náměstí. Zde byla provedena nová konstrukce vozovky a chodníků, osazení obrub, sanace podloží v místě rozvolnění a propadů a oprava poškozených uličních vpustí a jejich přípojek. Na podzim, v době sázení, proběhne ještě výsadba nové zeleně,“ uvádí TSK v tiskové zprávě.

Foto: Technická správa komunikací hl. m. Prahy

V novém je i Novodvorská

U konce je i čtyřměsíční oprava Novodvorské ulice. Běžný provoz včetně autobusových linek MHD se sem vrátí v pátek v časných ranních hodinách.

Rekonstrukce v úseku mezi ulicemi U Družstva Tempo a Zbudovská zahrnovala kompletní výměnu asfaltových vrstev a opravu zastávky autobusu Nové dvory z centra a obou zastávek Přírodní.

Opraveno bylo také odvodnění komunikace, došlo k vyrovnání vychýlených obrubníků a obnově vodorovného dopravního značení včetně vyznačení vyhrazeného jízdního pruhu pro cyklisty.

Foto: Technická správa komunikací hl. m. Prahy

Stávající okružní křižovatky s ulicemi Durychova a Chýnovská, které tvořily mobilní betonové bloky, nahradily nově vybudované střední ostrovy a dělicí i směrové ostrůvky z obrubníků. Přechody pro chodce jsou nově bezbariérové.

Foto: Technická správa komunikací hl. m. Prahy

X Zavřít