Skipark na Vypichu zůstane v provozu nejméně do pátku

14. března 2018 ∙ 16:20
PražskýDEN.cz
Sipark Praha navštívilo v této sezóně před 30 tisíc lidí.
Sipark Praha navštívilo v této sezóně před 30 tisíc lidí.Foto: Skipark Praha

I přes současné teplejší počasí je Skipark na pražském Vypichu stále v provozu. Provozovatelé počítají se zachováním provozu nejméně do pátku 16. března. Není ovšem vyloučeno, že ho veřejnost bude mít možnost využít i po tomto dni. Vše záleží na počasí.

„Vzhledem k tomu, že meteorologové avizují ochlazení, tak věřím, že se podaří udržet pro běžkaře trasy i o víkendu. Zájem o Skipark je velký, stejně jako Pražany bavilo kluziště na Letné, což je skvělá zpráva a motivace do další práce na zlepšování podmínek pro sport v Praze,“ uvedl náměstek pražské primátorky Petr Dolínek.

Skipark Praha se na Vypich přestěhoval po šesti úspěšných letech z Velké Chuchle. Důvodem byly zdejší příznivější klimatické podmínky, neboť Vypich je jedním z nejvýše položených míst v hlavním městě. Přestože počasí zimním sportům dlouho nepřálo a v lednu nebylo vůbec možno zasněžovat, v únoru postupně teploty klesly a v noci bylo tedy možné spustit technické zasněžování.

Desítky tisích návštěvníků

Zájem o Skipark byl především o víkendech extrémní, ale i v pracovních dnech sem zavítalo mnoho návštěvníků. Během dopoledních hodin se zde konaly také programy pro školy, kdy jejich zájem přesahoval kapacitní možnosti Skiparku. Celkem Skipark Praha navštívilo zhruba 30 tisíc lidí a 44 škol.

X Zavřít