Mladíka na Žižkově zasáhl elektrický proud. Život mu zachránili policisté

8. dubna 2020 ∙ 14:36
Kristián Vích
Foto: Pixabay.com

Tachovské náměstí na pražském Žižkově se v pondělí krátce po 14. hodině stalo dějištěm dramatického příběhu s dobrým koncem. Hlídka cizinecké policie zachránila život dělníkovi, kterého zasáhl výboj elektrického proudu.

Tříčlenná hlídka dorazila na místo dvě minuty po oznámení. Bylo štěstí, že se policisté shodou okolností nacházeli poblíž a měli s sebou defibrilátor. Vše ale mohlo dopadnout tragédií.

„Vchodové dveře do domu byly uzamčené a na zvonění nikdo nereagoval. Vzhledem k tomu, že při záchraně lidského života se počítá každá vteřina, vykopl jeden z policistů zamčené dveře. Na chodbě je však čekalo další nemilé překvapení, a to bytelné mříže, které naštěstí přiběhl odemknout jeden z dělníků,“ popsala policejní mluvčí Hana Křížová.

Pětadvacetiletý muž ležel ve čtvrtém patře v bezvědomí. Byl bledý, nereagoval, měl fialové rty a zástavu srdce. Policisté proto okamžitě započali s resuscitací. Jeden z policistů prováděl nepřímou srdeční masáž, druhý pak připravoval defibrilátor.

„K těmto třem policistům se vzápětí přidala další hlídka z místního oddělení Žižkov a samozřejmě také záchranáři. Policisté tak pokračovali spolu s nimi v resuscitaci dalších 14 minut, než dokázali obnovit základní životní funkce mladého muže. Ve chvíli, kdy se jej podařilo stabilizovat, ho přenesli, za pomoci transportní vany, kterou poskytli hasiči, do vozidla záchranářů. Ti jej převezli na anesteziologicko-resuscitační oddělení jedné z pražských nemocnic,“ doplnila mluvčí Křížová.

Zasahující policisté, kteří mladému muži zachránili život. Foto: Policie ČR

Dle vyjádření lékařky, která si zraněného přebírala, odvedli policisté neuvěřitelně dobrou a velmi profesionální práci a muži tím zachránili život.

Podle prvotních informací přišel dělník do styku s vadným kabelem při práci na půdě. Policisté z místního oddělení tak budou nyní prověřovat, jestli na místě byly dodrženy všechny podmínky bezpečnosti práce.

X Zavřít