Zemřel herec Jan Skopeček (†94), představitel otce Potůčka a manžel Věry Tichánkové

27. července 2020 ∙ 16:47
Kristián Vích
Foto: Archiv

Ve věku nedožitých 95 let zemřel Jan Skopeček. Diváci si ho mohou pamatovat hlavně jako otce Potůčka ze seriálu Tři chlapi v chalupě. Během své dlouholeté kariéry ztvárnil několik desítek menších rolí, například ve filmech S čerty nejsou žerty, 2Bobule nebo Kameňák. Informaci jako první přinesla stanice CNN Prima News.

Jan Skopeček se narodil 19. září 1925 v severočeských Litoměřicích. Během 2. světové války byl nacisty vězněn v koncentračním táboře. Po válce spoluzakládal libeňské Divadlo pod Palmovkou.

Dnes slaví narozeniny JAN SKOPEČEK. Emeritní člen našeho divadla se dnes dožívá úctyhodných 92 let. Gratulujeme, mistře!

Zveřejnil(a) Divadlo pod Palmovkou dne Úterý 19. září 2017

V 60. letech zazářil v televizním seriálu Tři chlapi v chalupě po boku Lubomíra Lipského a Ladislava Trojana. Jeho dlouholetou manželkou byla herečka Věra Tichánková, která zemřela na začátku roku 2014. Jejich společné manželství trvalo bezmála 65 let.

V roce 2017 Skopeček převzal medaili Za zásluhy od prezidenta Miloše Zemana. Ve stejném roce mu MČ Praha 8 udělila čestné občanství. Kromě herectví se věnoval i psaní – je autorem šesti divadelních her a několika rozhlasových dramatizací.

X Zavřít