Manželku prodal za koně. Kuriózní případ z USA s nečekanou dohrou

27. dubna 2021 ∙ 09:56
Kristián Vích
Foto: Unsplash

Obchod s lidmi býval v dávné minulosti zcela běžný. Poněkud kuriózně přesto působí případ ze Spojených států, o němž v dubnu roku 1891 psaly pražské noviny. Jistý mladý farmář z Pensylvánie vyměnil svou manželku za koně. Jenomže celý obchod nakonec nedopadl příliš slavně. Přečtěte si, co se přesně stalo.

Žena za koně

Před několika měsíci přibyl do Darlingtonu v Pennsylvanii koňař Zimmermann s několika koníky, jež nabízel na prodej. Mezi mladými farmáři, kteří s velkou chamtivostí prohlíželi koně, jenž se jim zdál nejkrásnější, byl též George Davis, nedávno ženatý.

Nemaje peněz, připadl Davis na znamenitou myšlénku, že nabídne koňaři na výměnu za koně svoji ženu. Zimmermann nechtěl koupit zajíce v pytli, ale když byl paní Davisové představen, nejen že přijal s nadšením nabídku mladého farmáře, ale ještě mu přidal sto čtyry a čtyrycet akrů půdy v Montani.

Byla o tom sepsána před notářem řádná smlouva, Zimmermann vzal si ženu a Davis koně a postupní listinu na 144 akrů půdy a rozešli se.

Avšak mladý farmář brzy seznal k nemalé své lítosti, že uzavřel špatný obchod. Nejen že kůň měl všechny možné nectnosti, ale i ony pozemky v Montaně neměly nijaké ceny, a to prostě z té příčiny, že koňaři nepatřila ani píď půdy na tomto světě.

Také paní Davisová nikterak nebyla spokojena s nynějším svým stavem, neboť koňař nakládal s ní hůře, než se svými koni. Vrátila se celá sklíčená do Darlingtonu, kdež jí její manžel přijal s otevřenou náručí.

– Národní listy, 30. dubna 1891. Autor neuveden.

X Zavřít